مدیریت روالهای اداری و مالی

راهکار یکپارچه و کارآمد اداره و کنترل نظامهای مالی بیمارستان

واضح است که مدیران بیمارستان، به دنبال داشتن سیستم یکپارچه و راهکار فراگیر برای پوشش تمام جوانب نظام بیمارستانی خود هستند. غیر مرتبط بودن و جزیره ای عمل نمودن سیستم اطلاعات بیمارستانی و سیستم های مالی، موجب چالش های زیادی برای پرسنل و مدیریت بیمارستان می گردد. در بسیاری از بیمارستانها مسئولین مالی مجموعه مجبور هستند برای فرآیندهای انجام شده در سیستم بیمارستانی، مجددا اسناد را بصورت دستی تولید و در نرم افزارهای دیگری ثبت نمایند. سیستم جامع اطلاعات بیمارستانی شفا علاوه بر پوشش فعالیتهای مالی بیمارمحور (از ابتدای مراجعه بیمار تا هنگام ترخیص، ارتباط با سازمانهای بیمه گر، طرح نظام نوین کارانه پزشکان و ...)، راه حلی یکپارچه و مناسب را نیز برای اداره و کنترل نظامهای مالی بیمارستانی ارائه می دهد. شفا واحدهای مختلف مالی از جمله حسابداری، دریافت و پرداخت، انبارها و ... را تحت پوشش قرار داده و برای هر یک، زیرسیستم مناسب و منطبق بر قوانین بیمارستان های کشور ارائه می دهد. همچنین با توجه به یکپارچگی نظام مالی و نظام بیمار محور شفا، امکان تولید خودکار اسناد حسابداری از زیرسیستمهای مختلف درمانی و مالی در این مجموعه پیش بینی و اجرا گردیده است. سیستم اطلاعات بیمارستانی شفا وضعیت مالی بیمارستان را تجزیه و تحلیل نموده و در داشبورد مدیریتی بصورت لحظه ای در اختیار مدیران ارشد قرار میدهد که این امر سبب تسهیل در تصمیم گیری و ایجاد کنترلهای داخلی در روند فعالیت های بخش ها و بیمارستان می گردد. عملکرد سیستم های مالی شفا بر مبنای حسابداری تعهدی و نقدی بصورت همزمان صورت می پذیرد. شفا امکان محاسبه قیمت تمام شده خدمات بر اساس روش ABC را داراست که در قسمت بعد شرح داده شده است.

زیرسیستم های مالی تیراژه عبارتند

نرم افزار مالی و حسابداری
نرم افزار مدیریت انبار
نرم افزار خزانه داری و کنترل چک
حقوق و دستمزد
نرم افزار اموال دارایی های ثابت
نرم افزار خرید و تدارکات

نرم افزار مالی و حسابداری

نرم افزار حسابداری به عنوان محل یکپارچه شدن و جمع بندی اتوماتیک اطلاعات مالی کلیه زیرسیستم ها و سازمان، توانایی انجام تمامی گزارشات قانونی، خروجی های متناسب سازمان بصورت سیستمی و بدون نیاز به دخالت دستی کاربران، کاهش دوباره کاری و خطاهای کاربری را دارد که این امر زمینه لازم برای کنترل و برنامه ریزی مدیریت را بعمل می آورد.نرم افزار مدیریت انبار

نرم افزار انبارداری نرم افزار انبار به عنوان یک سیستم مرکزی و کنترل کننده کلیه تبادلات کالایی در سیستم های یکپارچه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که وظیفه کنترل ارتباط با سایر زیرسیستم ها از قبیل خرید و تدارکات، فروش، دارایی های ثابت و... ، قیمت گذاری و حسابداری مواد و کالا با توجه به استاندارد شماره 8 حسابداری، گردش صحیح و کنترل موجودی کالا را دارد..

نرم افزار خزانه داری و کنترل چک

نرم افزار خزانه داری یک سیستم پرکاربرد جهت ثبت و کنترل عملیات چک های دریافتی و پرداختی، انواع گردش های صندوق، بانک و تنخواه و با ارائه گزارش‌های متنوع در مورد وضعیت نقدینگی و منابع و مصارف مرتبط در برنامه‌ریزی و کنترل وضعیت نقدینگی می باشد

حقوق و دستمزد

نرم افزار حقوق و دستمزد جهت محاسبات حقوق کارکنان، تعیین حقوق و دستمزد خالص و به روز با توجه به مصوبات سالانه و سابقه فعالیت هرکارمند با امکان تعریف فرمول های متنوع جهت محاسبه انواع مدل های کاری اعم از شیفت کاری-نوبت کاری و..... کنترل ورود و خروج کارکنان، محاسبات فیش های اختلافی، عیدی و سنوات در سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار اموال دارایی های ثابت

سیستم اموال و دارایی های ثابت جهت ثبت و کنترل و محاسبات استهلاک و ارزش جاری اموال ، داریی های منقول و غیر منقول و عملیات های مربوط به آنها مورداستفاده قرار میگیرد.

ادامه مطلب

نرم افزار خرید و تدارکات

سیستم تدارکات داخلی در مجموعه های بزرگ که فرآیند خرید کالا چه به صورت داخلی و چه به صورت خارجی در آنها به صورت گسترده می باشد؛ کاربرد دارد. این سیستم جهت کنترل جریان خرید داخلی یا خارجی کالا، محاسبه قیمت تمام شده کالای خریداری شده، از طریق برقراری ارتباط با سیستم انبار و حسابداری مورد استفاده قرار می گیرد . .


ادامه مطلب